A GINOP Plusz 1.2.4-24 program keretében a pályázók (mikro és kisvállalkozások a Szabad Vállalkozási Zónákban) vissza nem térítendő támogatást igényelhetnek, amely nemcsak eszközbeszerzésre, hanem egyéb kiegészítő fejlesztésekre is felhasználható. Az alábbiakban részletesen ismertetjük a pályázat fő feltételeit, keretösszegét és az igényelhető támogatások formáit.
Beadási határidő: A pályázati anyagok benyújtása2025. január 14. és 2026. január 12. között lehetséges. Érdemes mielőbb lépni és az elsők között beadni a támogatási igényeket.
Keretösszeg: A GINOP Plusz 1.2.4-24 program összesen 50 milliárd Ft támogatási kerettel rendelkezik.
Intenzitása: A támogatás mértéke 50%!
Előleg lehetősége: A támogatás 25%-a előlegként is igényelhető.
Igényelhető támogatás összege: Minimum 5 millió, maximum 30 millió forint támogatás kérhető, vissza nem térítendő támogatás formájában
Pályázók köre
A pályázat nehezebb helyzetű, fejlődni vágyó mikro- és kisvállalkozásokat célozza meg:
Dél-Alföld, Dél-Dunántúl, Észak-Alföld, Észak-Magyarország régiói, illetve Szabad Vállalkozási Zónák (SZVZ) települései.
A pályázó nem tartozhat KATA hatálya alá, rendelkezik legalább egy lezárt üzleti évvel, és minimum egy fő átlagos állományi létszámot tart fent.
Támogatható tevékenységek
A pályázati programmal különféle fejlesztési és beszerzési tevékenységek támogathatók.
Kötelezően megvalósítandó, önállóan támogatható tevékenységek:
Új eszközök, gépek beszerzése, új technológiai rendszerek kialakítása, kapacitásbővítés, melyek a projekt összköltségének legalább 35%-át kell hogy képezzék.
Kötelezően megvalósítandó, önállóan nem támogatható tevékenységek:
Projekt előkészítés és megvalósítás, projektmenedzsment, rezsiköltségek, tanácsadási szolgáltatások, kötelező tájékoztatás és nyilvánossági költségek, horizontális tevékenységek költségei, amelyek összesen a projektköltség 7%-át teszik ki.
Választható, önállóan nem támogatható tevékenységek:
Ingatlankorszerűsítés vagy bővítés (új építést nem tartalmazhat).
Információs technológia fejlesztése, beleértve az üzleti felhőszolgáltatásokat, amely a projekt összköltségének legfeljebb 50%-át érheti el.
A projekt megvalósításának időtartama
A támogatott projektek maximum 18 hónap alatt valósíthatók meg. A projekt sikeres lezárása után a kedvezményezettnek vállalnia kell, hogy a projektet a befejezést követően minimum három évig fenntartja azt.
Kérdése van? Segítségre van szüksége?
Kollégáink várják jelentkezését! Most díjmentes előminősítéssel segítjük a pályázatokon történő elindulását!